Serdecznie witamy w naszej strefie wolnego drukowania, słowo pisane od czasu Gutenberga przeszło ewolucję. Początkowo umiejętność pisania była zarezerwowana tylko dla najbogatszych klas społecznych i duchownych, którzy stanowili elitę intelektualną. Dziś możemy śmiało założyć, że pisać i czytać potrafi każdy obywatel Europy. Minęły bezpowrotnie czasy gdy kawałek drukowano papieru kosztował wieś. Współcześnie to grosze, często całkowicie rezygnujemy z drukowania na korzyść publikacji w internecie, swoje zbiory dokumentów a nawet księgozbiory i albumy przechowujemy na serwerach FTP.

edruczki.pl to taki zbiór, trochę będzie przypominał pamiętnik, trochę gazetkę, jest prowadzony w postaci bloga internetowego małej zbiorowości. Kilka osób chętnie podzieli się z wami swoimi poglądami, spostrzeżeniami, wiedzą zebraną w codziennym życiu, pracy. Postaramy się pisać ciekawie, duży nacisk pragniemy położyć na wartość merytoryczną i praktyczna naszych wpisów. Jednak prowadzenie bloga daje korzyść w postaci pozbycia się nadmiaru emocji. Dzięki niemu można przeprowadzać coś w rodzaju psychoanalizy.  Pisząc o jakimś wydarzeniu, problemie musimy jednak choć na krótko, się nad nim zastanowić, uporządkować nasz stosunek do niego. Dlatego druk, słowo pisane jest ciut więcej warte niż wiadomość przekazana ustnie.

Jesteśmy mała społecznością, pragniemy jednak aby edruczki miały charakter otwarty. Nasz log będzie wielotematyczny, więc jeżeli chciałabyś/chciałbyś do nas dołączyć wystarczy wysłać do nas list elektroniczny i zgłosić akces. Możesz dzięki temu zareklamować swój blog, swoją firmę, usługi. Każdemu aktywnemu użytkownikowi nadamy status autora. Drukuj z nami w ramach tego bloga.

You must be logged in to leave a reply.